Gazete Tiyatroterapi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Vedat SINMAZ... HAYATIMIZ MARKA

Vedat SINMAZ... HAYATIMIZ MARKA

Tarih 24 Ocak 2011, 13:07 Editör

HAYATIMIZ MARKA, MADE IN DANİMARKA

Güneş doğalı henüz dakikalar geçmiş, günün ilk ışıkları genç kızın NİVEA sürülmüş yüzünde parlıyordu. Aylardan eylül, günlerden Cuma'ydı. Kadıköy vapurunun üst güvertesinde genç kız oturduğu bankta

HAYATIMIZ MARKA, MADE IN DANİMARKA

Güneş doğalı henüz dakikalar geçmiş, günün ilk ışıkları genç kızın NİVEA sürülmüş yüzünde parlıyordu. Aylardan eylül, günlerden Cuma’ydı. Kadıköy vapurunun üst güvertesinde genç kız oturduğu bankta TOSHİBA marka netbook’unu kucağına almış gelen maillerine bakıyordu. Yanıbaşına kadar gelen erkeği önce fark etmedi. Genç erkek “Günaydın!” derken, yeni formüllü COLGATE ile fırçalanmış dişleri 650 kilometreden fark edilse bile genç kız onu dişlerinden değil, gömleğindeki BEYMEN etiketinden fark etti. Ve başını netbook’undan kaldırmadan “Günaydın!” Diye karşılık verdi. Genç kızın BİHTER parfümüyle, erkeğin BEHLÜL kokusu TEFAL tost makinasındaki MARET sucuklarının kokusuna karıştığından her üç koku birbirini nötr etmiş, sadece denizin yosun kokusu hissediliyordu.

Genç erkek, MAVİ JEANS ceketinin cebinden FALIM sakızı çıkarıp kıza uzattı:

-Alır mısınız lütfen? Dişinize de bakar, falınıza da… hem de naneli.

-Teşekkür ederim. Çok naziksiniz.

Naneli sakızın keskin mentol kokusundan, biber gazı yemiş öğrenciler gibi her ikisinin de gözleri yaşarır. Islak gözlerle birbirlerine bakışırlarken, vapurun hoparlörlerinden “Ne olur ıslak ıslak bakma öyle” şarkısı duyuluyordu.

Kız, Erkeğin bakışlarından etkilenip, kendi bakışlarını gizlemek amacıyla GUCCİ güneş gözlüklerini taktı. Erkek, utana sıkıla kıza doğru eğilip:

-Hava ne kadar sıcak değil mi?

-Gerçekten de öyle…

-Bu arada saçlarınız muhteşem. Olağanüstü ipeksi bir parlaklığı var. Bu güzelliğin sırrı PALMOLİV şampuanlarında mı gizli?

-Ah, sorry. Ben, HACI ŞAKİR sabunları kullanıyorum. Pardon, bu arada saatiniz kaç acaba? Sanırım işe geç kalacağım.

Erkek. ROLEX saatine bakıp, saatin 8.30 olduğunu söyler. Kız mahcup tavırla teşekkür ettikten sonra LİPTON’dan çaylarını içtiler. Erkek, elini uzatarak:

-Kendimi tanıtmayı unuttum. Adım Cemal.

-Memnun oldum. Ben de Nesrin.

-Nesrin. Hava gerçekten çok güzel ve seni tanımak da çok güzel. Ben derim ki, bu gün işten kaçalım. Lunaparka gidelim, çocuklar gibi çarpışan arabalara binelim, kaydıraktan kayalım, ne bileyim işte? Şu güzel günün tadını çıkaralım. Ne dersin?

-Ben, bilmem ki? Aslında hiçte fena fikir değil. Okuldan kaçan çocuklar gibi çok hoş olur bencede.

Nesrin, NOKIA 1999 telefonundan işyerini arar, babaannesinin doğum yaptığını söyleyip izin alır. Cemal’le birlikte çılgınca bir gün geçirirler, MC DONALDS’a gidip MC ROYAL lerini yerler, üzerine de COCACOLA içtikten sonra bir parka gidip dinlenmek isterler. El ele tutuşup parka giriş yaptıklarından park kapısındaki GBT sorgulamasının ardından, ucube heykelin alt tarafındaki banklarda, doktorculuk oynayarak zaman geçirirler.

Doktorculuk yorucu meslek olduğundan, terlerini MADO da dondurma yiyerek soğuturlar.

Zaman geçmiş çabucak akşam olmuştu. Kız Kulesinde şampanya eşliğinde yedikleri yemek gecenin finaliydi. Bir daha hiç ayrılmadılar. Hayatın tadını COCA COLA ile çıkarıp, MUTLU AKÜLERİ gibi mutlu oldular. İlk çocuklarının adını da, eylülde tanıştıkları için Eylül koydular. Ve MOBELLA marka yataklarında ömürlerinin sonuna kadar güzel geceler geçirdiler” .KALİTEYSE, MOBELLA” dediler.  

Eeee, bütün bunlardan bana ne?


vedatsinmaz@gmail.com                                                    Vedat SINMAZ

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Vedat SINMAZ

SEVİYE... Vedat SINMAZ

SEVİYE... Vedat SINMAZ ...ben hiçbir oyuna kötü demem. Diyemem de... Çünkü büyük bir emek,özveri,aylarca süren provalar ve iki saat boyunc...

Tavuk... Vedat SINMAZ

Tavuk...    Vedat SINMAZ Demin de söyledim ya, bizde kümes içi demokrasi var. Horoz horozluğunu, tavuk tavukluğunu, piliç piliçliğini, civci...
 İSTANBUL Hava durumu


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi